Gold Dog

 
Russian English German Polish Ukrainian

Йоркширський тер'єр

348057607Йоркширський тер'єр (Yorkshire Terrier), порода декоративних мініатюрних собак, яка відбувається з Йокшіра на півночі Великобританії. У середині 19 століття у Великобританії починалася індустріальна революція і колишні хлібороби з різних кінців країни приходили в Йоркшир в пошуках роботи на шахтах і фабриках. Багато брали з собою своїх собак - різних видів тер'єрів для боротьби з пацюками. Схрещування цих собак дало предків сучасних тер'єрів. Спочатку їх розмір і вага значно перевищував нинішній, але в результаті селекції були виведені мініатюрні собачки, яких ми знаємо сьогодні під ім'ям Йоркширських тер'єрів. Зменшившись в розмірах і придбавши Величні довгу шерсть Йоркширський тер'єр прибрів улюблене як дамський компаньйон і став модною декоративною собачкою.
Вага йоркширського тер'єра не повинен перевищувати 3 кг, висота в холці - до см. Голова сплощення, з недовгою мордою і чорної мочкою носа. На голові шерсть довга, яскраво-золотистого кольору. Особливо довга шерсть на морді та біля вух, чіткий поділ кольору: на голові тільки золотисто-палевий, на шиї і тулуб - темний, блакитнувато-сталевої. Вуха невеликі, V-образні, напівстоячі або стоячі. Хвіст наполовину купируют, покритий шерстю більш темного відтінку, чим все тулуб. За стандартом шерсть повинна спадати з боків до підлозі прямо і рівно розділена на проділ від кінчика носа до кінчика хвоста. Визнаний окрас блакитний (сталевий відтінок) з золотисто-палевим (більш темним біля коріння). Цуценята цієї породи народжуються на світ абсолютно чорними.

Йорки дуже живі, рухливі і життєрадісні собаки. Незважаючи на маленький розмір дуже сміливі і задиристі. Йоркшир-тер'єр відданий своєму господареві, володіє міцним здоров'ям. Чудово ладнає з усіма членами сім'ї з іншими домашніми тваринами. За шерстю потрібен ретельний догляд. Необходмо щоденне розчісування. Багато власників стрижуть для зручності своїх вихованців, не призначених для виставок.
Порода визнана FCI, AKC, UKC, KCGB, CKC, ANKC.

Характер Йоркширський Тер'єр

Йоркширські тер'єри дуже популярні собачки у всьому світі. Це одна з найменших порід собак з дуже веселим і товариським темпераментом.

Люблячі й віддані, сміливі та впевнені в собі вони підходять для утримання як досвідченим так і не досвідченим власникам.

Це дуже живі й допитливі собачки, люблять пограти. Вони прекрасні компаньйони.

Йоркширські тер'єри дуже розумні собачки, але іноді, їх не дуже легко навчати на увазі незалежності характеру.

Незважаючи на свої маленькі розміри, мужні й незалежні йоркшири, часто намагаються домінувати над іншими собаками, як би нехтуючи їх статусом.

Вони добре уживаються з іншими тваринами в будинку.

Цю породу собак можна утримувати з дітьми, які дуже ніжно будуть звертатися з цією собачкою і вже розуміють, що такому тендітному тварині можна легко нанести каліцтво.


Вага і зріст дорослих Йоркширський Тер'єр

Висота в холці близько 22 см.

Вага до 3 кг.


Здоров'я і можливі проблеми зі здоров'ям Йоркширський Тер'єр:

Найчастіше у йоркширських тер'єрів спостерігаються наступні захворювання:

    вивих колінної чашечки
    захворювання печінки
    запалення підшлункової залози
    низький рівень цукру в крові
    алергія
    проблеми із зубами і яснами
    чутливість до медикаментів

Умови утримання Йоркширський Тер'єр:

Утримувати цю собаку слід виключно в домашніх умовах.

Тренування Йоркширський Тер'єр:

Йоркширський тер'єр не потребує великої кількості фізичних навантажень, але дуже любить погуляти.

Йому необхідно приділяти багато уваги і часу для ігор, які добре задовольняють його потреби в русі.

Тривалість життя Йоркширський Тер'єр:

12-15 років.


Догляд за шерстю Йоркширський Тер'єр:

Для того щоб шерсть йоркширського тер'єра виглядала доглянутою її необхідно розчісувати практично щодня. Не зайвим буде використання спеціального масла для догляду за шерстю. Масло захищає шерсть і перешкоджає сплутування.

Для купання йоркширського тер'єра важливо використовувати спеціальний кондиціонер або, принаймні, зволожуючий шампунь. Мити йорка бажано не рідше одного разу на тиждень.