Догляд за цуценятами
У вас з'явилося цуценя йоркширського тер'єра
Ця радісна подія, і до неї потрібно заздалегідь підготуватися. По перше ви повинні заздалегідь подбати про те де буде місце для цуценяти. Це має бути місце не на проході і не на протязі, так само не повинно розташовуватися біля батареї. Для цуценяти йорка найкраще, якщо місце буде обгороджено вольєром, де ви зможете залишати цуценя в ваше відсутність і на ніч. Це убезпечить вашу меблі та інші речі від гострих зубок цуценя і швидше привчить його ходити в туалет в одне і теж місце. Зараз такі вольерчики продаються в більшості спеціалізованих магазинах з продажу товарів для тварин.
Я рекомендую з першого дня залишати цуценя одного, не потрібно брати відпустку або вихідні на час першого перебування його в домі, так ви не розпестите цуценя своєю постійною присутністю і надалі уникнете непотрібних концертів. Ні в якому разі не беріть цуценя в ліжко в першу ніч, як би він не плакав, якщо звичайно ви не збираєтеся і подальші ночі проводити з собакою в ліжку. У перший день щеня буде безумовно нудьгувати, за старим домом, матою та родичам. Але не потрібно потурати його примхам, коли прийде час сну просто посадіть його в лежанок в його вольєрчику і більше до нього не підходьте, якщо в кімнаті холодно, можна покласти грілку замотану у рушник в його лежак. Незабаром щеня заспокоїться і засне, протягом ночі він може неодноразово прокидатися і кликати когось на допомогу, ні в якому разі не підходьте до цуценяти - вам потрібно буде потерпіти всього лише одну-дві ночі, і щеня звикне до самотності і буде сприймати це як належне. У цуценя повинно бути обов'язково достатню кількість іграшок, чим він може займатися в той час поки вас не буде вдома.
Створіть йому затишну атмосферу, але не тіште його. Будьте спокійні, доброзичливі. Нехай він оглянеться і обнюхає все навколо. Якщо темно - увімкніть світло. Нехай щеня побродить кілька хвилин по кімнаті. Постарайтеся, щоб цуценя підійшло до вас першим. Покличте його через 15-20 хвилин запропонуйте шматочок відвареного м'яса. Взаємовідносини з дітьми встановлюються досить швидко. Природне спорідненість між щеням і дитиною викликається тоді, коли встановлюються відносини "живеш і дай мені жити". Особливо це відноситься до "подарункового'' цуценяти. Перед святом чи днем народження щеня, такий довгоочікуваний подарунок, завжди в центрі уваги. Але в силу малого розміру та віку, він не готовий прийняти на себе таку кількість уваги. Краще зустріти цуценя заздалегідь або післясвята. Адже, як дитина, щеня має потребу у відпочинку і не повинен бути запещеним і затисканим. Як тільки дитина розуміє, що у цуценяти такі ж почуття, як і в нього самого, що воно може бути поранено або з легкістю пошкоджений, з'являються можливості для спільних ігор, відповідальності і уроків для обох. Приготуйте їжу і погодуйте його. Поставте мисочку з невеликою кількістю води. Дайте йому стару куртку або сорочку, на якій він міг би спати. Так, як куртка чи ваша сорочка, сильно пахнуть людиною, він вибере її для сну, і це надалі, додасть йому відчуття безпеки в кухні, в якій його щойно погодували.
Цуценяті для його гарного росту необхідні вітаміни і мінерали, а також глюкозамін і хондроїтин для правильного росту хрящів та кісток. Ці підгодівлі можна давати вже з чотирьох - п'яти місячного віку. З восмимісячного віку можна починати давати підживлення для кращого росту і якості вовни.
Cкользку підлогу в квартирі (паркет, ламінат), краще застелити ковроліном, слизька підлога дуже небезпечний для зв'язок.
Гігієнічний і косметичний догляд
Кінчики вух необхідно полегшувати від шерсті, Не забувайте регулярно, раз на два тижні знімати шерсть з 1/3 вушка. і видаляти відмершу шерсть у вушку. І незабувайте раз на місяць чистити вушко, попередньо зволоживши гігієнічну палочку в розчині перекису водню.
Підстригати кігті так само необхідно раз на два тижні. Для стрижки кігтів підходять спеціальні щипці, які продаються в зоомагазині. Кігтик йорка обрізають на 1-2 мм., Так як пульпа у собак розташована дуже близько і ви можете поранити вашого малюка.
Бажано щодня протирати шерсть біля очей вологою ваткою.Необхідно потрібно стежити, щоб навколо очей не утворювалися ковтуни.
Під час зміни зубів зростаючому організму необхідний кальцій і вітамін D, не забувайте давати це цуценяті.
Необхідно регулярно стежити за зубами, якщо молочні зуби не випали у цуценяти до 10 міс., Обов'язково видаліть у ветеринара.Не лінуйтесь і чистіть зуби вашого йорка кожен день і у нього не буде зубного каменю і неприємного запаху з рота.
Купати цуценя можна раз на два-три тижні, шампунь, як і кондиціонер необхідно розводити водою. Обов'язково добре просушіть шерсть феном після купання. І добре пройдіться гребінцем по всій шерсті. Слідкуйте за тим, що б під час купання вода не потрапила у вушка до вашого Йорку. Після сушіння вовни, візьміть звичайний гребінець і проведіть по вовні з верху вниз. Якщо гребінець йде добре значить не залишилося ні одного ковтуна. Тепер можна робити будь-яку зачіску і коли шерсть вашого йорка виблискує, очі блищать, ви прикріплюєте той самий червоний бантик.
Щеня йоркшира крихітне забавне істота, до того крихке і ніжне, що не хочеться залишати його одного ні на секунду, в нього просто неможливо не закохатися ... раз і назавжди.
Привчання цуценя до туалету (лотку).
Ви вирішили не задовольнятися газетками і пеленочкою, і привчити свого малюка до більш цивільному справляння своїх потреб, в лоточок.
Це більш трудомісткий процес, але зате Ви будете винагороджені чистотою і порядком у Вашому домі.
Туалет для собачок мініатюрних порід, яких багато власників воліють не вигулювати дуже часто, особливо в холодну і морозну погоду, є невід'ємною частиною життя, і привчати до нього цуценя треба як тільки він з'явився у Вашому домі.
Під час привчання Вашого вихованця до туалету треба прибрати всі підлогові покриття (килими, і т.д).
Не спокушайте малюка, одного разу напісявши на який-небудь предмет інтер'єру, відмінно всмоктуючий його "справи", Ваше щеня постійно буде користуватися ним як туалетом.
Якщо у цуценяти не обмежене місце його перебування (одна кімната, кухня), для початку купіть декілька лоточків, і розставте їх в тих місцях яких малюк вибрав сам для справляння своїх потреб.
Небажану для Вас територію яку Ви не хочете відводити для цих цілей, але вже помічену собачкою потрібно вимити і протерти губочкі з оцтом або лимоном, щоб відбити запах і не провокувати цуценя на нові "подвиги", обробити препаратом Антіпіс або Антігадін, і іноді, слідуючи інструкції повторювати обробку.
А раптом виявлену калюжку, промокніть туалетним папером і покладіть її в його лоточок.
Зараз так само випускають безліч спреїв мають специфічний запах, що забезпечують у цуценят вироблення умовного рефлексу для привчання до випорожнення в певному місці.
Не забудьте, що за кожен захід у лоточек і справляння туди "своїх справ", малюка треба похвалити і дати ласощі, а за небажання або промах - лаяти, висловлюючи своє невдоволення словами "погано", "не можна" і т.д.
Але, не можна карати цуценя через якийсь час після "пригоди", він не зрозуміє і образиться, тому лайте тільки, якщо застали на місці злочину.
Однак пам'ятайте, що попередити - завжди краще, ніж наказувати.
Тому ставте цуценя в лоточок відразу після сну та їжі - в цей період, звичайно і виникає потреба в спорожненні сечового міхура і кишечника.
Розвиток щенят.
Дуже часто виникає питання про відповідність ваги щеняти при народженні й у дорослому вазі. Визначити остаточний вага досить складно так як на нього впливають різні фактори. У першу чергу харчування та утримання. На це впливають також умови утримання, стан нервової системи в період зростання цуценя. При відчутті дискомфорту (грубе звернення, вміст у клітині, часті заборони, і навіть сварки в родині) цуценя уповільнює увелечение зросту і ваги.
Щеня зростаюче на свіжому повітрі, регулярно плаваючи (нехай навіть у ванній) і пустуюче на вулиці, буде гараздо міцніше і більше вагою, ніж могло би бути при пасивному, кімнатному утриманні.